Prejst priamo na:

Hlavný obsah:

Príslušenstvo pre protihlukovú ochranu

Dvere a brány

Dvere a brány tvoria prístup pre údržbu a možnosť úniku z oblastí chránených protihlukovým systémom. Normy pritom určujú počet, veľkosť a vzájomné rozostupy. Farebné označenie navyše zvyšuje viditeľnosť.

Aký typ dverí alebo brán sa použije sa rozhodne podľa príslušnej situácie:

  • Únikové a servisné dvere
    ako prístup k údržbe alebo možnosť  úniku
  • Servisné 2-krídlové dvere / únikové brány
    fixovateľné dodatočné krídlo otvára väčšie možnosti prístupu
  • Protihlukové otočné brány
    pre oblasti, kde musí byť možný príjazd napr. pre záchranné a pohotovostné vozidlá

Pomocné konštrukcie

Pomocné konštrukcie sú „zelené“ varianty pre vizuálnu zmenu protihlukových stien - najmä v objektoch, kde sa protihlukové steny často používajú ako ochrana pre súkromný sektor alebo slúžia ako zelené plochy. 

Vysadením popínavých rastlín prichádza na steny aj príroda. Rôzne verzie pomocných konštrukcií fungujú pritom ako podporné konštrukcie, pričom  jednoduchá výsadba zelene je možná aj bez týchto pomocných konštrukcií.

Snímateľné kryty

Ako najvyššie ukončenie pre oceľové stĺpiky sa používajú spravidla snímateľné kryty. Rôzna farebnosť môže navyše dodať decentný alebo úmyselne zdôraznený akcent. Navyše sú robustné a odolávajú aj extrémne vysokému zaťaženiu.

Označenie únikových ciest

Dobrý orientačný systém je po nehodách, keď ľudia môžu vplyvom okolností utrpieť šok alebo chytiť paniku, mimoriadne dôležitý. Nové vinklové značky a vlajkové štítky sa starajú o bezpečnosť. 

Vinklové značky pozdĺž  protihlukových stien sú vďaka ich zvláštnemu tvaru dobre čitateľné. Vlajkové štítky označujúce únikové dvere sú výkyvné a pri zaťažení sa otáčajú, napr. pri upratovaní snehu, sa môžu otočiť a potom vrátiť späť do východiskovej polohy.

Lanové zabezpečenie

Lanové zabezpečenia sa používajú v oblastiach mostov cez dopravné komunikácie. Firma Forster má k dispozícii potrebné príslušenstvo.

Antigrafitový náter

Na želanie môže firma Forster použiť na protihlukové elementy špeciálny antigrafitový náter. Tým sa dajú laky na striekanie a nápisy za použitia bežných čistiace prostriedkov niekoľkokrát bez zanechania zvyškov odstrániť.

spät nahor